Home Aktualitet Zjarri në Agjensinë e Trajtimit të Pronave, arrestohen rojet

Zjarri në Agjensinë e Trajtimit të Pronave, arrestohen rojet

0

Rojet e Agjensisë së Trajtimit të Pronave, janë arrestuar pas zjarrit të rënë në katin e katërt të godinës, në rrugën “Muhamet Gjollesha, rreth orës 03:05.

Zyrarisht, Policia njofton: Nga shërbimet e policisë janë arrestuar për veprat penale “Shkatërrim prone me zjarr” dhe “Shpërdorim detyre”, shtetasit e mëposhtëm ( me detyrë funksionale roje godine) :

– Skënder Hysa, 62 vjeç banues në Tiranë.

– Sokol Hamitaj, 46 vjeç, banues në Tiranë.

Nga zjarri nuk ka patur dëme në njerëz, shtojnë të njëjtat burime, ndërsa vazhdon puna nga grupi hetimor për dokumentimin e plotë të ngjarjes dhe për vënien para përgjegjësisë ligjore te autorëve të zjarrëvënies.

/SYRI.net/

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here