Home Tags Shqipëri

Tag: Shqipëri

Policia greke ndalon mjetin me drogë që vinte nga Shqipëria, sekuestrohen...

GREQI- Policia greke ka ndaluar sot një makine me drogë në kufirin greko-shqiptar. Operacioni i policisë është zhvilluar në Follorinë ku u ndaluar një...

Banka Botërore: Qeverisja në Shqipëri është përkeqësuar me shpejtësi

Banka Botërore ka përditësuar së fundmi indikatorët botërorë të qeverisjes. Këta indikatorë janë gjashtë në total: përgjegjësia, stabiliteti politik dhe mungesa e dhunës, efektshmëria...

“Moody’s” për Shqipërinë: Vlerësimi i borxhit mbetet i pandryshuar në B1

TIRANË- Gjiganti botëror i vlerësimeve, Moody’s, nuk ka ndryshuar mendim për notën e vlerësimit të borxhit sovran të Shqipërisë. Vlerësimi mbetet i pandryshuar në...

FMN ul me 0.4% parashikimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë në...

Fondi Monetar Ndërkombëtar në raportin e sapobotuar “Panorama Ekonomike Globale-Tetor 2017” ka rishikuar në ulje parashikimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë për vitin 2018,...

Zëri i Amerikës: Shqipëri, 33 zëvendësministra për 11 ministri

Zëri i Amerikës ka raportuar sot për Mbledhjen e Asamblesë së PS, duke vënë theksin në numrin e madh të zëvendësministrave që do të...

Nisin reshjet e dëborës! Ja ku po bien ‘flokët’ e parë

Para pak minutash kanë nisur reshjet e para në zonat malore në Shqipëri. Për shkak të uljes së temperaturave, në veri të vendit kanë...

Bora zbardh veriun e Shqipërisë (FOTOLAJM)

Ulja e temperaturave mbrëmjen e kaluar ka bërë që në disa zona të bien edhe reshjet e para të dëborës. Dëbora ka zbardhur pothuaj...

E turpshme/ Banka Botërore: Qeveritë të kthejnë vëmendjen tek arsimi, Shqipëria...

Arsimi ndërton kapitalin njerëzor, që përkthehet në rritje ekonomike. Nëse përmirësimet janë më të shpejta, me shumë gjasë, vendet që ndërtojnë një sistem arsimor...

FOTO/ Dalin pamjet e para të nëndetëses austro-hungareze, mbytur 101 vjet...

Këto janë 2 fotot e para që vijnë nga thellësia e ujërave shqiptare të nëndetëses austro-hungareze të mbytur 101 vjet më parë, fryt i...

“Stilet” e reja të shqiptarëve për të fshehur drogën të habisin

Të shumta kanë qenë “stilet” e zgjedhura nga shqiptarët për të trafikuar drogën në shtetin fqinj, deri aty sat ë modifikohej dhe makina me...