Home Tags Robert Elsie

Tag: Robert Elsie

Robert Elsie do prehet me kostum popullor kombëtar. Varrimi në Theth,...

Amanetin nuk e tret as dheu… Albanologu, studiuesi dhe përkthyesi i njohur, kanadezi me origjinë gjermane, Robert Elsie, i cili u nda nga jeta...

FOTO/ Zbulohet amaneti i albanologut të shquar Robert Elsie: Dua të...

Shkrimtarja dhe poetja Flutura Açkla pasi ka sjell lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të albanologut të shquar Robert Elsie, ka zbuluar edhe...

Ndarja nga jeta e albanologut Robert Elsie, shkrimtarja shqiptare zbulon amanetin...

TIRANE-Pas ndarjes nga jeta të albanologut, studiuesit dhe përkthyesit të njohur në moshën 67-vjeçare Robert Elsie, shkrimtarja e njohur shqiptare Flutra Açka përmes një...