Home Tags PD

Tag: PD

PD, nismë në Kuvend: Të jepen falas librat shkollorë nga klasa...

Partia Demokratike do t'i paraqesë Kuvendit, amendamentin për dhënien falas librave të nxënësve shqiptarë nga klasa e parë deri në klasën e nënë. Lajmin e...

PD mbledh firmat për përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike, ka mbledhur firmat për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga salla e Kuvendit. PD kërkon që Rama të mos jetë...

Deputeti i PD denoncon me emra: Ju tregoj ç’po ndodh në...

TIRANE- Përmes një statusi në ‘Facebook’ deputeti Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka denoncuar me emra punësimet pa kriter në fushën e arsimit dhe konkretisht...

“Kur gjaku shkon në gju të kalit”, befason Patozi: Në krah...

Një nga kritikët më të mëdhenj të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, ish-deputeti demokrat Astrit Patozi kujtoi momentin kur lideri i opozitës bllokoi foltoren...

Përfundon mbledhja e PD. Ja çfarë vendimi u mor për parlamentin

Ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, në këtë mbledhje kreu i saj Basha dhe deputetët kanë marrë vendimin për një ngritje...

Fotoja e PD në kuvend, hit në rrjete sociale (FOTOLAJM)

Një foto e shpërndarë nga deputetja e PD-së, Orjola Pampuri tregon deputetët e Partisë Demokratike që po qëndrojnë në sallën e Kuvendit. Në mes...

FOTO LAJM/ Çfarë bëjnë deputetët e PD tani në Kuvend

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka shtyrë për të pestën herë, seancën e Kuvendit që ishte vendosur të fillonte në orën 13:00. Pasi ka...

Platforma për ringritjen e PD-së, kush janë kritikët që nuk iu...

Ish-deputeti i PD-së Astrit Patozi dhe kritikë të tjerë të Lulzim Bashës kanë shpallur sot një platformë politike që synon ringritjen e partisë më...

Akuzat e PD-së për Aqif Rakipin, PDIU: Basha s’e përtyp dot...

Pasi Partia Demokratike kërkoi nga prokuroria verifikimin e deputetit Aqif Rakipi, pasi sipas saj është i dënuar në Itali, reagon edhe Partia për Drejtësi...

Komisioni për Reformën Zgjedhore, ja formula që propozon PD (Projektvendimi)

TIRANE- Bledi Çuçi dhe Oerd Bylykbashi do të bashkëdrejtojnë Komisionin për Reformën Zgjedhore. News24 dhe BalkanWeb kanë mësuar se Partia Demokratike do të kërkojë...