Home Tags MAQEDONI

Tag: MAQEDONI

Zgjedhjet lokale në Maqedoni, ja rezultatet suprizë në komunat shqiptare

Sipas të dhënave të fundit të Komisionit Shtetëror Zgjedhor, LSDM udhëheq në 49 komuna, VMRO-DPMNE në 10 komuna, BDI në 12 komuna, ASH në...

Si do të kthehen mërgimtarët në Kërçovë? Dehari premtoi hapje të...

Diaspora kërçovare paraqet një nga problemet më komplekse e cila e pret kandidatin e vetëm shqiptar të Komunës së Kërçovës nga Bashkimi Demokratik për...

Bojan Iliev: LSD Negotinës i ofron kuadër që ka privatizuar fabrikën...

LSD për kryetar të Negotinës ofron njeri nga tranzicioni i kaluar. Toni Delkov është njeri i cili në kohën e tij ka marrë pjesë...

Kandidon për kryetare komune,bën thirrje të mos e votojnë

Kjo mund të ndodhë vetëm në Maqedoni! Kandidatja për kryetar të komunës së Debërcës, Jadranka Biban, apelon tëk qytetarët që të mos votojnë për...

Komisioneri Hahn jep sinjale pozitive për Maqedoninë: Më afër BE-së

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov sot në Bruksel kishte takim me komisionerin për zgjerim dhe politika fqinjësore në Bashkimi Evropian,...

Zaev në Nju Jork, shkon pa ministrat shqiptar

Kryeministri Zoran Zaev do ta udhëheq delegacionin e Republikës së Maqedonisë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork nga 17-23...

Grabitet një skedinë në Kisella Vodë

Dy persona të panjohur, të maskuar, mbrëmë kanë plaçkitur një bastore sportive në rrugën “Hristo Tatarçev” në Kisella Vodë, kumtoi MPB. Sipas H.A. e cila...