Home Tags Itali

Tag: Itali

Prangoset për 3.5 ton drogë në Itali Moisi Habilaj, i akuzuar...

Mëngjesin e ditës së sotme, në Katania të Italisë është përmbyllur një operacion i madh antidrogë i cili ka patur si bilanc shkatërrimin e...

FOTO/ Aksident i rëndë në Itali, dy të vdekur e një...

Dy të vdekur dhe një i plagosur është bilanci i një aksidenti të rëndë mëngjesin e së hënës në Itali. Rreth orës 05:30 në...

52-vjeçari akuzohet për trafik droge në Itali, arrestohet në Vlorë

Policia Kufitare e Vlorës ka arrestuar ditën e djeshme një 52-vjeçar nga Fieri, të shpallur në kërkim nga policia italiane për trafik droge. Bardhul Myrselaj,...

FOTO/ Aksident i rëndë, vdes i riu shqiptar

Një aksident me një të vdekur është shënuar në komunën italiane Fondi këtë pasdite, ku sipas medieve italiane, viktimë ka mbetur një i ri...

Qëllohet me dy plumba shqiptari në Itali

Një shqiptar është plagosur me armë zjarri në orët e parë të ditës së sotme në Itali. Siç bëhet e ditur nga mediat italiane, shqiptari...

Shkatërrohet banda e trafikimit të klandestinëve në Itali, mes tyre edhe...

Shkatërrohet banda e trafikut të kandestinëve në Itali, pjesë të cilës ishin edhe disa shqiptarë. Mediat italiane raportojnë se në pranga ra një 21-vjeçar...

Kush janë dy shqiptarët e kapur me 25 kg heroinë në...

Policia italiane ka vënë në pranga ditën e djeshme dy shqiptarë, të cilët janë kapur me 25 kg heroinë. Sipas raportimeve të mediave italiane të...

FOTO/ Kush është shqiptari që u kap me drogë dhe armë...

ITALI– Policia italiane zbulon të tjera detaje për çiftin italian dhe shqiptarin të cilët u kapën me lëndë narkotike në Milano të Italisë. Sipas...

Arrestohet shqiptari me 1.4 kile kokainë në dollap, emri

Karabinierët e San Salvos në Itali kanë arrestuar një shtetas shqiptar, Agim Cafi, 38 vjeç, me akuzën për zotërim dhe shpërndarje droge. Gjatë kontrollit...

Shkatërrohet banda shqiptare, bënte kërdinë me vjedhje shtëpish në Itali

Karabinierët në Cuneo dhe Saluzzo të Italisë kanë shkatërruar një bandë hajdutës shqipëtarë të specializuar në vjedhjen e shtëpive. Nëntë persona janë arrestuar midis Cuneos...