Home Tags Basha

Tag: Basha

Denoncimi i Bashës për fshehjen e rrëmbimit, Policia e Fierit: Si...

Pas akuzave publike të bëra dje nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ku pretendonte se pengmarrja e një personi është mbajtur e fshehtë...

Fitoi zgjedhjet në Austri, Basha uron Kurz: Me kancelarin e ri...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar udhëheqësin më të ri të botës, Sebastian Kurz, për fitoren e zgjedhjeve në Austri. Basha në një...

Publikohet fotoja, Durim Keçi në çadrën e PD-së

Kryetari i PD, Lulzim Basha publikoi dje një foto të të kërkuarin nga drejtësia italiane Durim Keçi me deputetin e PS, Blendi Klosi duke...

Basha: Ndërkombëtarët do nxjerrin të dhëna tronditëse për krimin e drogën,...

Kreu i opozitës Lulzim Basha teksa ka marrë fjalën pas kryeministrit Edi Rama, ka sulmuar deputetët e mazhorancës teksa i ka quajtur kukulla pa...

LIVE/ Rama i kujton Bashës dhe Berishës ‘Gërdecin’ dhe ‘21 Janarin’:...

TIRANE- Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje rivalit të tij politik, Lulzim Basha ndërsa u mor sërish me incidentin e djeshëm pas pretendimit...

Basha: Kemi fakte konkrete për lidhjet personale të Ramës me krimin,...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka deklaruar qartë sot se ndërprerja e seancës parlamentare nga Ruçi është i qartë: Synimi i tyre është të...

Vrasja e deputetëve nga Enver Hoxha, Basha: I turpëruar që Kuvendi...

TIRANE- Në Kuvendin e Shqipërisë u përkujtua sot, vrasja 70 vjet më parë nga regjimi i Enver Hoxhës i grupit të deputetëve opozitarë. Pas fjalës...

VIDEO/ Basha zbulon çfarë do të bëjë opozita në Kuvend: Ja...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas mbledhjes së grupit parlamentar, që siç e tha edhe vetë, ka zgjatur pasi janë...

Basha e pranon publikisht: Humbja e zgjedhjeve, përgjegjësia ime

TIRANE- Për herë të parë, kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha pranoi se përgjegjësia për rezultatin e dobët në zgjedhjet e 25 qershorit duke...

‘4 klanet kriminale’, Basha: T’i kërkosh Ramës të luftojë krimin, njësoj...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur për deklaratën e ambasadorit amerikan Lu, se në Shqipëri, 4 kane kriminale kontrollojë krimin. I pyetur: “Dini...