Home Tags Basha-Rama

Tag: Basha-Rama

Basha: Mafia dhe krimi kanë mbrojtës Ramën, duhet larguar nga karrigia...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka dhënë një deklaratë për mediat pas mbledhjes së Grupit Parlamnetar të PD-së. Ai tha se u diskutua për...

“Pse kruhet Rama?”, Berisha: E ka nga kokaina. Dalloj dhe ata...

TIRANE– Ish-kryeministri Sali Berisha ka kujtuar sërish akuzat e tij ndaj kreut të qeverisë Edi Rama, se ky i fundit është përdorues kokaine. Sipas...

Debate në Kuvend, Basha-Ramës: Ti po fshihesh si struci, prap ke...

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka hedhur akuza të ashpra ndaj Edi Ramës në lidhje me situatën e fundit të krimit që në Shqipëri...

Basha ironi me Ramën: Ndaje mendjen, o me bandat ose me...

TIRANE- Kryetari i Partisë Demokratik, Lulzim Basha ka akuzuar sot kryeministrin Edi Rama lidhur me implikimin e këtij të fundit me bandat e Elbasanit,...

Basha iu shtrin dorën kritikëve: Sulmet ndaj njeri-tjetrit i shërbejnë vetëm...

Partia Demokratike ka mbledhur Kryesinë pasditen e sotme, ku nuk munguan tensionet. Gjatë mbledhjes, prioritet i së cilës ka qenë reformimi dhe modernizimi i Partisë...

A “vdiq” pazari Basha-Rama?!

Nga Qamil Xhani. Fjalimi i parë i Lulzim Bashës si kryetar i Partisë Demokratike në Parlament mund të quhet dhe akti i parë publik i...

Basha akuza për lidhjet me krimin, ja çfarë bën Rama në...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mbajti sot fjalimin e parë pas 6 vitesh mungesë në kuvend. 116 deputetë do të diskutojnë sot programin...

Basha në Kuvend: Marrëveshja e 18 majit me Edi Ramën ka...

Kreu i PD-së Lulzim Basha duke folur mëngjesin e sotëm në Kuvend është shprehur se marrëveshja e 18 majit është e vdekur dhe nuk...

Parashikimi i errët i Lubonjës: Kam frikë se Basha do të...

Nuk është hera e parë që kryeministri Edi Rama i propozon një bashkëpunim konstruktiv opozitës ashtu siç bëri dhe sot, por ky është një...

Rama i jep dorën Bashës në Kuvend, ja çfarë i tha

Pasi hodhi votën për zgjedhjen e kryetarit te Kuvendit, kryeministri Edi Rama u duk shume miqësor me disa prej deputeteve te opozitës. Ai i ka...