Home Kryesore Skandal/Familja e burrit i kishte vendosur kamer të fshehtë nuses së djalit,...

Skandal/Familja e burrit i kishte vendosur kamer të fshehtë nuses së djalit, e kapin me dashnorin në krevat

0

Shenim: Për te hapur videon kliko te Watch on yuoutube

Me zë dhe figurë sot në studion e emisionit “Me zemër të hapur” në News24, ka ardhur dëshmia për një tradhti bashkëshortore, por më e keqja është ajo e marrëdhënieve të konsumuara në sy të dy fëmijëve të mitur 9 dhe 5 vjeç.

Familja Nacaj nga Kopliku ka qenë ajo që ka denoncuar nusen e djalit të tyre, të cilën e kanë filmuar teksa e kanë kapur në dhomën e gjumit të vjehrrit me të dashurin, ndërsa djali i tyre, burri i protagonistes është në SHBA prej 4 vitesh.

Ka qenë kunata dhe burri i saj që kanë hyrë në dhomë, më pas edhe persona të tjerë. Të qarat e fëmijëve janë ato që drithërojnë çdo zemër, pavarësisht se shumë mund ta shikojnë si një dukuri që ndodh rëndom.

Dialogu

Nusja (ulur në krevat pasi dikush hyn në dhomë): Fike dritën mor burrë i dheut

Kunata: Pse s’ma hape derën?

Nusja: Pse me hap derën? Më trembe, jam pa sutjena a merr vesh?

Kunata: Pse pa sutjena, pse fle pa sutjena në sy të fëmijëve

Kunata: Kush është këtu (ngre batanijen)

Nusja: Askush.

Kunata: Këto këmbë të kujt janë?

Nusja: Të askujt.

Familja e burrit: Jo të dikujt janë, të kujt? (I çojnë çarçafin, zbulohet i dashuri dhe nusja nudo. Nusja e mbulon)

Kunata: Mbuloje mirë, ja pafsh hajrin.

(Burri i kunatës e qëllon nusen në kokë. Fëmijët në dhomë nisin të qajnë, të bërtitura)

Nusja: Mos filmoni asgjë! (I dashuri lakuriq duke u veshur)

Kunata: A të ka pëlqyer? I pafsh hajrin. Këta fëmijë mi lini rehat se janë të vëllait tim.

Në një lidhje telefonike live në emision, babai i dy fëmijëve të mitur kërkon drejtësi, që fëmijët të kthehen në shtëpinë e gjyshërve dhe nëna e tyre të shkojë në burg.

Ai rrëfen se nuk ka folur pas vërtetimit të dyshimeve me pamje filmike me gruan, fëmijët apo prindërit e saj. Burri thotë se ideja e filmimit ka qenë e tija. “Skam folur me asnjë, as me nënën e fëmijëve të mi, as prindërit e saj dhe as fëmijëve. Por nuk e hapin telefonin. Kërkoj që t’i hiqen fëmijët. Ajo të shkojë atje ku e ka vendin. Nuk e meriton t’i mbajë fëmijët”, deklaroi burri që ndodhet në SHBA.

Si i keni pasur marrëdhëniet para se të largoheshit 4 vjet më parë në SHBA?

Para se të ikja në SHBA kam pasur marrëdhënie të mira, normale, të qeta. Komunikonim normalisht. Nuk kishim probleme.

A keni dyshuar para se të largoheshit për tradhti?

Jo, s’kam pas dyshime. Më pas më kanë lindur dyshimet pasi ika sepse sa herë i bija telefonit e gjeja të zënë. Thoshte ‘jo po flisja me vëllain’, ‘me këtë’ e ‘me atë’.

Çfarë kërkoni nga Gjykata?

Vetëm drejtësi. Kërkoj dënimin e saj, të shkojë në burg dhe fëmijët të kthehen në shtëpi.

 E kujt ishte ideja për vendosjen e kamerave?

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here