Home Kryesore Rama i LSI takon Presidentin rus Vladimir Putin, përpara Ramës së PS

Rama i LSI takon Presidentin rus Vladimir Putin, përpara Ramës së PS

0

Deputeti Luan Rama ndodhet në Rusi, ku po zhvillohet Asambleja e Unionit Ndërparlamentar. Në këtë aktivitet, Luan Rama është takuar, rastësisht, dhe me Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.

Shën Petërsburg: me Presidentin e Federatës Ruse, Vladimir Vladimiroviç Putin, pas seancës solemne të Asamblesë së Përgjithshme të Unionit Ndërparlamentar”,- shkruan Luan Rama.

Asambleja e Unionit Ndërpalramentar (IUP) është një organizatë ndërkombëtare që bashkon parlamentet e gjithë botës. Unioni Ndërparlamentar (IPU) është organizata ndërkombëtare e parlamenteve, që u krijua në vitin 1889.  IUP vepron në partneritet me Organizatën e Kombeve të Bashkuara.

Siç duket para se kryeministri Rama i cili po përgatitet për të vizituar Mosken, deputeti Rama ka takuar Presidentin rus Putin. Në Shën Petërsburg ndodhen edhe Ben Blushi, Blendi Fevziu dhe Baton Haxhia, por me mision tjetër.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here