Home Sport Ndryshon renditja, FIFA: 10 kombëtaret më të mira në botë. Ndodh befasia!

Ndryshon renditja, FIFA: 10 kombëtaret më të mira në botë. Ndodh befasia!

0

Pas përfundimit të ndeshjeve zyrtare eliminatore në Kupën e Botës “Rusi 2018”, FIFA më 14 shtator ka zyrtarizuar ndryshimet në renditjen e përgjithshme.

Befasia më e madhe është Kombëtarja gjermane e cila i ka ‘rrëmbyer’ vendin Brazilit që pozicionohet e dyta.

Befasisht në vendin e tretë renditet Portugalia që ka fituar 3 pozicione, ndërsa Argjentina në të katërtin, shkruan SYRI.net.

Vlen të theksojmë që Spanja për herë të parë pas disa muajsh ngjitet 3 pozicione duke u renditur e 8-ta.

Pas dy humbjeve radhazi ndaj Spanjës dhe Italisë, kuqezinjtë e drejtuar tashmë nga Panucci pozicionohen në vendin e 71 me 551 pikë të grumbulluara.

Ja renditja e re e FIFA-s:

SYRI.net

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here