Home Aktualitet FOTO/ Ja kush janë 10 njerëzit më të pasur në Shqipëri. Një...

FOTO/ Ja kush janë 10 njerëzit më të pasur në Shqipëri. Një grua dhe një deputet në listë

0

Instituti Pashko, pjesë e Iniciativës Europiane për Edukim dhe gazeta Mapo, bënë sot publik studimin për “super të pasurit” shqiptarë gjatë vitit 2016.

Studimi që rendit 10 sipërmarrësit më të pasur në vend bazohet në analizën e të dhënave zyrtare sipas bilanceve të dorëzuara në QKB. Si rezultat i kësaj analize konkludohet në listën e ponderuar të top-10 më të pasurve të vendit.

Lista e më të pasurve kryesore nga Samir Mane dhe në listë janë Vilma Nushi dhe deputeti Tom Doshi.

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here