Kultura

Home Kultura

Lajmet e fundit

Test

Arrestimi i Habilajt në Itali, Dritan Zagani jep detaje për kushëririn...

Ish komisari i policisë Dritan Zagani ka reaguar me anë të një statusi në facebook, pas lajmit të arrestimit në Itali të Moisi Habilajt....

Vrasjet në Lushnje, Policia merr në mbrotje familjet e viktimave dhe…

Policia merr në mbrojtje familjet e përfshira në konfliktin në Lushnje ku mbetën të vdekur dy persona. Në mbrojtje policore janë marrë familjet e viktimave...

FOTO/ Zbardhen strukturat e reja të ministrive të qeverisë ‘Rama 2’,...

Zbulohen strukturat e reja të ministrive që ka krijuar Edi Rama për kabinetin e tij të dytë qeverisës. Ajo që bie në sy është...

Zgjedhjet lokale në Maqedoni, ja rezultatet suprizë në komunat shqiptare

Sipas të dhënave të fundit të Komisionit Shtetëror Zgjedhor, LSDM udhëheq në 49 komuna, VMRO-DPMNE në 10 komuna, BDI në 12 komuna, ASH në...