Home Politike Basha: Mafia dhe krimi kanë mbrojtës Ramën, duhet larguar nga karrigia e...

Basha: Mafia dhe krimi kanë mbrojtës Ramën, duhet larguar nga karrigia e pushtetit

0

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka dhënë një deklaratë për mediat pas mbledhjes së Grupit Parlamnetar të PD-së. Ai tha se u diskutua për dekriminalizimin e zgjedhjeve. “Procesi është në nisje dhe ne kemi propozimet tona me aleatët dhe bashkëpunëtorët tanë.”

“Ka prova, – tha Basha, – që flasin qartë se mafia dhe krimi kanë një mbrojtës dhe beteja më jetike për shqiptarët e thjeshtë është të largojnë nga karrigia e pushtetit, Kryeministrin Rama dhe mashat e tij në proces.

Dua të jap një përgjigje edhe për çoroditjen që e ka kapur përTVSH-në. Rama i referohet statusit të një deputeti, pretendon se PD kërkon të ndihmojë oligarkët që biznesi i vogël të mbetet jashtë skemës! Ku është skema këtu?!

Oligarkët po i ndihmon ai që kërkon t’ia vendosë biznesit të vogël, barrën. Propozimi ynë është që biznes i vogël të quhet çn nivelin 12 milionë lekë të reja.!

Komunikimi me mediat pas mbledhjes së Grupit Parlamentar.

Posted by Lulzim Basha on Monday, October 16, 2017

© SYRI.net

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here