Home Authors Posts by news1

news1

4755 POSTS 0 COMMENTS

Arrestimi i Habilajt në Itali, Dritan Zagani jep detaje për kushëririn...

Ish komisari i policisë Dritan Zagani ka reaguar me anë të një statusi në facebook, pas lajmit të arrestimit në Itali të Moisi Habilajt....

Vrasjet në Lushnje, Policia merr në mbrotje familjet e viktimave dhe…

Policia merr në mbrojtje familjet e përfshira në konfliktin në Lushnje ku mbetën të vdekur dy persona. Në mbrojtje policore janë marrë familjet e viktimave...

FOTO/ Zbardhen strukturat e reja të ministrive të qeverisë ‘Rama 2’,...

Zbulohen strukturat e reja të ministrive që ka krijuar Edi Rama për kabinetin e tij të dytë qeverisës. Ajo që bie në sy është...

Zgjedhjet lokale në Maqedoni, ja rezultatet suprizë në komunat shqiptare

Sipas të dhënave të fundit të Komisionit Shtetëror Zgjedhor, LSDM udhëheq në 49 komuna, VMRO-DPMNE në 10 komuna, BDI në 12 komuna, ASH në...

Prangoset për 3.5 ton drogë në Itali Moisi Habilaj, i akuzuar...

Mëngjesin e ditës së sotme, në Katania të Italisë është përmbyllur një operacion i madh antidrogë i cili ka patur si bilanc shkatërrimin e...

Amanetin nuk e tret as dheu! Albanologu gjerman do varroset në...

Amanetin nuk e tret as dheu… Albanologu, studiuesi dhe përkthyesi i njohur, kanadezi me origjinë gjermane, Robert Elsie, i cili u nda nga jeta...

Strakosha, pasardhës i Buffonit te Juventusi? Përgjigjet portieri i Shqipërisë

Strakosha dëshiron të qëndrojë për shumë vite te Lazio. Portieri i Kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha, ka qenë temë diskutimi këto ditë në mediat italiane pas...

Kanadaja afron shanse të reja për emigrim, ja ku mund të...

Kanadaja renditet si vendi i parë në botë për lehtësira ndaj emigrantëve. Ndryshe nga çfarë po ndodh me fqinjët e tyre të fuqishëm SHBA-në,...

Miku kriminel i politikanëve rrezikon të mos ekstradohet në Itali

TIRANE– I përfolur si miku i politikanëve të të gjitha ngjyrave, Durim Keci, rrezikon të mos ekstradohet drejt Italisë, nëse autoritetet e këtij vendi...

Aksidentohet me biçikletë këngëtari i njohur, thyen krahun (Foto)

Ylli i muzikës pop, Ed Sheeran, është shtruar me urgjencë në spital pasi ka bërë një aksident me biçikletën e tij në Londër. Këngëtari, thuhet...