Amanetin nuk e tret as dheu! Albanologu gjerman do varroset në Alpet e Veriut

Amanetin nuk e tret as dheu! Albanologu gjerman do varroset në Alpet e Veriut

Kryeministri Rama: Në mesin e vitit 2018 Shqipëria do hap negociatat për anëtarësim në BE

Kryeministri Rama: Në mesin e vitit 2018 Shqipëria do hap negociatat për anëtarësim në BE

Aventura turistike e Presidentit/ Meta 4 orë në këmbë nga Thethi në Valbonë

Aventura turistike e Presidentit/ Meta 4 orë në këmbë nga Thethi në Valbonë

Rama i LSI takon Presidentin rus Vladimir Putin, përpara Ramës së PS

Rama i LSI takon Presidentin rus Vladimir Putin, përpara Ramës së PS

Kujdes! Do shkosh me vizë turistike apo pune dhe martohesh në SHBA? Të kthejnë pa bashkëshortin!

Kujdes! Do shkosh me vizë turistike apo pune dhe martohesh në SHBA? Të kthejnë pa bashkëshortin!

POLITIKA

AKTUALITET

Politika

Aktualitet

Ekonomi

TVSH mbi biznesin e vogël/ Taksat për qytetarët do të rriten...

Vendosja e tatimit mbi vlerën e shtuar tek biznesi i vogël do të sjellë një rritje të madhe taksash për qytetarët, e cila shkon...

Kulture & Dossier

Opinion

A do t’i kthejë krahët NATO-s Gjermania?

Një libër i ri përshkruan një riorientim në politikën e sigurisë të Gjermanisë duke u larguar nga NATO-ja dhe duke u drejtuar tek BE-ja....

SPECIALE

Përgatitet byreku më i madh në botë në Bosnjë e Hercegovinë,...

Në qytetin e Tuzllës që ndodhet në pjesën qendrore të Bosnjë e Hercegovinës (BeH) është përgatitur byreku 650 kilogramësh për të fituar titullin “Byreku...

SONDAZHE

SHOWBIZ

VIDEO

Zgjedhjet lokale në Maqedoni, ja rezultatet suprizë në komunat shqiptare

Zgjedhjet lokale në Maqedoni, ja rezultatet suprizë në komunat shqiptare

Sipas të dhënave të fundit të Komisionit Shtetëror Zgjedhor, LSDM udhëheq në 49 komuna, VMRO-DPMNE në 10 komuna, BDI në
Read More
VIDEO/ Paralajmëron Spanja: Do hyjmë në Katalonjë dhe do sundojmë me forcë

VIDEO/ Paralajmëron Spanja: Do hyjmë në Katalonjë dhe do sundojmë me forcë

"Qeveria spanjolle do të marrë kontrollin e Katalonjës dhe do ta sundojë drejtpërdrejt nëse udhëheqësi katalanas Carles Puigdemont nuk heq
Read More
Kosovë, Presidenti Thaçi kërkon njohjen nga Madagaskari

Kosovë, Presidenti Thaçi kërkon njohjen nga Madagaskari

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim nënkryetarin e Senatit të Madagaskarit, Amido, me të
Read More
Mbi 300 të vdekur nga sulmi me bomba në Mogadishu

Mbi 300 të vdekur nga sulmi me bomba në Mogadishu

Më shumë se 300 persona janë vrarë nga shpërthimi i dy bombave në Mogadishu, njoftojnë zyrtarët somalezë. Sulmi i së
Read More
FOTO/ Krim i çmendur! E përjashtojnë nga shkolla, hakmerret duke vrarë 7 persona dhe përdhunon dy vajza

FOTO/ Krim i çmendur! E përjashtojnë nga shkolla, hakmerret duke vrarë 7 persona dhe përdhunon dy vajza

Çmenduri mund të quhet veprimi i një nxënësi, i cili pasi u përjashtua nga shkolla vrau 7 persona dhe përdhunoi
Read More
Jepni nënshtetsinë shqiptare gjithë kosovarëve

Jepni nënshtetsinë shqiptare gjithë kosovarëve

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në një intervistë për radion gjermane "DW" theksoi, ndër të tjera, se heshtja dhe neglizhenca
Read More
Daçiç: Kosova s’është më e preferuara e ndërkombëtareve, Serbia jo më “e keqja e madhe’

Daçiç: Kosova s’është më e preferuara e ndërkombëtareve, Serbia jo më “e keqja e madhe’

TIRANE – Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç mendon se Prishtina nuk është duke vepruar sipas planit. Ai po
Read More
Spiunë të Edoganit në zyrat shtetërore gjermane?

Spiunë të Edoganit në zyrat shtetërore gjermane?

Azilkërkues nga Turqia kanë ngritur akuza të rënda ndaj autoriteteve gjermane, se ato i kanë përcjellë të dhënat e tyre
Read More