Zgjedhjet lokale në Maqedoni, ja rezultatet suprizë në komunat shqiptare
VIDEO/ Paralajmëron Spanja: Do hyjmë në Katalonjë dhe do sundojmë me forcë
Kosovë, Presidenti Thaçi kërkon njohjen nga Madagaskari
Mbi 300 të vdekur nga sulmi me bomba në Mogadishu
FOTO/ Krim i çmendur! E përjashtojnë nga shkolla, hakmerret duke vrarë 7 persona dhe përdhunon dy vajza
Jepni nënshtetsinë shqiptare gjithë kosovarëve
Daçiç: Kosova s’është më e preferuara e ndërkombëtareve, Serbia jo më “e keqja e madhe’
Spiunë të Edoganit në zyrat shtetërore gjermane?

POLITIKA

AKTUALITET

Politika

Aktualitet

Ekonomi

TVSH mbi biznesin e vogël/ Taksat për qytetarët do të rriten...

Vendosja e tatimit mbi vlerën e shtuar tek biznesi i vogël do të sjellë një rritje të madhe taksash për qytetarët, e cila shkon...

Kulture & Dossier

Opinion

A do t’i kthejë krahët NATO-s Gjermania?

Një libër i ri përshkruan një riorientim në politikën e sigurisë të Gjermanisë duke u larguar nga NATO-ja dhe duke u drejtuar tek BE-ja....

SPECIALE

Përgatitet byreku më i madh në botë në Bosnjë e Hercegovinë,...

Në qytetin e Tuzllës që ndodhet në pjesën qendrore të Bosnjë e Hercegovinës (BeH) është përgatitur byreku 650 kilogramësh për të fituar titullin “Byreku...

SONDAZHE

SHOWBIZ

VIDEO

Amanetin nuk e tret as dheu! Albanologu gjerman do varroset në Alpet e Veriut

Amanetin nuk e tret as dheu! Albanologu gjerman do varroset në Alpet e Veriut

Kryeministri Rama: Në mesin e vitit 2018 Shqipëria do hap negociatat për anëtarësim në BE

Kryeministri Rama: Në mesin e vitit 2018 Shqipëria do hap negociatat për anëtarësim në BE

Aventura turistike e Presidentit/ Meta 4 orë në këmbë nga Thethi në Valbonë

Aventura turistike e Presidentit/ Meta 4 orë në këmbë nga Thethi në Valbonë

Rama i LSI takon Presidentin rus Vladimir Putin, përpara Ramës së PS

Rama i LSI takon Presidentin rus Vladimir Putin, përpara Ramës së PS

Kujdes! Do shkosh me vizë turistike apo pune dhe martohesh në SHBA? Të kthejnë pa bashkëshortin!

Kujdes! Do shkosh me vizë turistike apo pune dhe martohesh në SHBA? Të kthejnë pa bashkëshortin!